شهرک دریاچه
ویلای شهرک دریاچه

ویلای شهرک دریاچه

استفاده از بتن نمایان با قالب طبیعی و به کار گیری از متریال های طبیعی جهت ایجاد سبک روستیک

مشخصات و ویژگی های ویلای شهرک دریاچه واقع در سبوی بزرگ لواسانات ، پروژه ساخته شده در سال 1393 توسط تیم راستا

ویلای شهرک دریاچه

پروژه ویلاسازی در شهرک دریاچه واقع در لواسانات – سبوی بزرگ – نمونه ای بریافته برای ترسیم فضای کاری شرکت راستا طرح و تدبیر است. در دسته بندی های سبکی ویلا … را میتوان در سبک پست مدرن قرار داد به این دلیل که کلیت خطوط طراحی پیرو معماری مدرن هستند یا به تعبیری بهتر اگر نقشه ها و فضای ترسیمی آن را بدون مصالح بررسی کنیم به وضوح فضای مدرن قابل مشاهده است.
در پایان، وقتی مصالح بر سر کار است تجربه و رنگ و بوی معماری روستیک به مشام میرسد و فضای معماری ما از مدرن به پست مدرن تغییر رنگ میدهد.
شرکت راستا طرح و تدبیر این پروژه را در اوایل سال ۱۳۹۳ آغاز و در اواخر سال ۱۳۹۴ به پایان رسانید. در پایان از کارفرمای محترم این پروژه که نهایت همکاری را با ما داشتند، سپاسگزاریم.
در این ویلا، فضای درونی، به واسطه تمرکزِ بصری که بر روی پلهها ایجاد شده است، جهتی رو به بالا را به ما القا میکند و بخش های دیگر مانند آشپزخانه ، سالن طبقه دوم و… در ابتدای دیدن، محل توجه قرار نمیگیرند و پله ها همواره وسوسه بالا رفتن را به ما میدهند …
و به ایجاز بگویم طراحی این ویلا به گونه ای است که همواره مخاطب خود را اینگونه دعوت به تماشا میکند که: مرا از طبقهی بالا ببین و به طبقات زیرین برو. و دیگر ویژگی فضایی این ویلا وجود نقاط پرسپکتیو دوردست بواسطه پنجره ها و خطِ نگاههای بازِ میان فضاییست که باعث می شود وقتی شما در هرجایی از فضای عمومی داخلِ بنا قرار بگیرید چشم شما بتواند نقطه ای را در دور دست ببیند و این یکی از مهمترین ویژگیهای پیدایش آرامش درونی در این ویلاست .

ویژگی های ویلا

· اجرای بتن آرمه با قالب های بافت طبیعی
· طراحی بنا، همگون با بستر طبیعی منطقه لواسان
· استفاده کامل از بهترین چشم اندازهای موجود
· رویکرد مفهوم گرایانه در فضا
· استفاده از متریال طبیعی و بومی منطقه لواسانات
· خاک زدایی جهت کاشت گیاهان محوطه و فضای سبز
· بتن ریزی یکنواخت دیوار های برشی استراکچر و دکوراتیو در مرحله عملیات اجرایی
· جلوگیری از ایجاد آلودگی زیستی حین انجام عملیات ساختمانی
· ارتباط آبی استخر های بیرون بنا به حوض داخلی کنار شومینه

پـــله کـــان مــرکــزی

طراحی یک پله کان مرکزی با دیوار حائل بتنی و پله های چوبی معلق که به عنوان یک عنصر دکوراتیو در فضا قرار گرفته است و ظاهری جذاب به فضای داخلی ویلا داده است.
دیواره حائل مرکزی با اجرای خاص بتن اکسپوز با بافت چوب طبیعی که با ظرافت خاصی به انجام رسیده است و همچنین پله ها از جنس چوب بلوط با مقاومت بالا می باشد.

سر درب ورودی ساختمان

طراحی سر درب خاص با دیواره بتن اکشپوز و الوار های چوبی ضد آب شده و مخصوص فضای بیرونی و ترکیبی از آهن و شیشه مقطع که جلوه ای خاص به فضای ورودی داده است.
ورودی یکی از مهم ترین بخش های ساختمان است که باید در طراحی آن حساسیت خاصی به کار گرفته شود و ایجاد یک ترکیب جذاب از الویت های طراح این مجموعه بوده است.

طراحـــــــی آشپزخانه

استفاده از چوب طبیعی برای ساخت درب ها و بدنه های اصلی و همچنین استفاده از صفحه کرین برای صفحه روی کابینت می باشد که تیم طراحی مجموعه آن را طراحی کرده است و به طور کامل توسط تیم نجاری مجرب خودمان ساخته شده است.
همچنین از یک گاتر سراسری به عنوان راه آب استفاده شده است و روی آن توسط چوب های ضد آب شده پوشانده شده که سطحی یکنواخت را تشکیل داده است.

 

  • دسته بندی : مسکونی
  • تاریخ : دی 20, 1395
  • طراح : سابین هوشی
  • آدرس : سبوی بزرگ ، لواسانات
نمایش پروژه